Ara transfer dönemi için çalışmalarına şimdiden başlayan Galatasaray’da eldeki maliyeti yüksek futbolcuların elden çıkarılması gerekiyor. Terim’in raporu doğrultusunda sarı-kırmızlı takım, ocak ayında 2 futbolcusuyla yollarını ayıracak.

Takımda performansı düşük ve maliyeti yüksek olan oyuncularla ocak ayında kesin olarak yolların ayrılması istendiği öğrenildi. Sarı-kırmızılı yönetim yaz döneminde sadece Falcao ile vedalaşabilmişti. Galatasaray’da gerek maliyetleri gerek de performansları ile sorgulanan iki tecrübeli futbolcu için yolun sonu gözüküyor. İşte o isimler;

Yüksek ücretleri nedeniyle yaz döneminde gözden çıkarılan ama elde kalan Feghouli ve Babel’le devre arasında yolların ayrılması planlanıyor. Cim-Bom’da her iki ismin ayrılması durumunda sezon sonuna kadar alacakları bonuslar ve yarım sezonluk ücretlerinden tasarruf edilmesinin de planlandığı belirtildi. G.Saray bu operasyonu oyunculara belli bir ücret ödemesi gerçekleştirir ve oyuncuların bonservislerini kendilerine verirse yaklaşık 4-5 milyon euro tasarruf sağlamış olacak. Sarı-kırmızlı takım, iki oyuncunun ayrılmasıyla beraber belli bir bütçeye kavuşacak. Böylece Galatasaray Ocak ayında takıma bir kanat oyuncusunun transferinin yapılacağı belirtildi.