Galatasaray, teknik direktör Fatih Terim’in raporu doğrultusunda iç transfere öncelik vermiş durumda. Muslera’nın sözleşmesini uzatan sarı kırmızılı yönetim, Luyindama, Marcao, Emre Akbaba, Arda Turan ve Ömer Bayram ile yapılan görüşmelerde de imza aşamasına geldi. Anlaşmaların kısa süre içinde açıklanması bekleniyor.

Son haftalardaki düşük performanslarıyla eleştiri alan Luyindama ve Marcao’nun Galatasaray ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunuyor. İki oyuncu için de imza kararının beklemeye aldındığı iddia ediliyordu. Bun rağmen iki isimle de 3’er yıllık yeni bir sözleşme yapılacak. Böylece sözleşme süreleri 4 yıla çıkacak. 1 milyon 50 bin euro yıllık maaşı olan Luyindama’nın yeni ücreti 1.5 milyon euro olacak. Marcao’nun ücreti ise 1.5 milyon euro seviyesine gelecek. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Emre Akbaba ile de 3 yıllık anlaşma sağlandı. 28 yaşındaki orta saha oyuncusunun yeni ücreti ise 7 milyon TL olacak. Sözleşme görüşmelerinin durduğu ve 500 bin euro imza parası istediği iddia edilen Emre Akbaba bunları yalanlamıştı.

Sarı kırmızılı yönetim, kaptan Arda Turan’a 1 yıllık imza attıracak. Galatasaray yönetimi Arda için sezon başında yapılan opsiyon kriterinin devreye girmesini dikkate almayacak. Arda’nın yılda 5 milyon TL alması bekleniyor. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Ömer Bayram’la da anlaşma aşamasına gelindi. Ömer, Galatasaray’dan 400 bin euro kazanıyordu. Ömer Bayram’ın yeni maaşının da 6 milyon TL seviyelerinde olacağı ifade edildi. Bu isimlerin yanı sıra Galatasaray’ın 35 yaşındaki yıldızı Ryan Donk ile de 1 yıl yola devam etmesi bekleniyor. Sarı kırmızılı yönetimin Donk için de bir sözleşme hazırlayacağı görüşü hakim oldu. Galatasaray’a geldiğinden bu yana sakatlıklar nedeniyle forma istikrarına kavuşamayan Emre Taşdemir’in sözleşmesi de sezon sonunda bitecek. 25 yaşındaki oyuncunun imzaya yakın olduğu ifade edildi. Sarı kırmızılıların sağ beklerinden Şener Özbayraklı ve Martin Linnes için şu anda yeni kontrat düşünülmüyor. Kalak 9 haftada üstün performans göstermeleri durumunda teknik heyetten rapor gelirse görüşme gerçekleşebilir.