Galatasaray, Göztepe’den ayrılan Alpaslan Öztürk’ü kadrosuna kattığını resmen açıkladı.

Galatasaray, 3 yıllık sözleşme imzalanan oyuncuya sırasıyla 5 milyon TL, 5,5 milyon TL ve 6 milyon TL ödeneceğini duyurdu. 

”Galatasaray’ın Avrupa’da kupa aldığı dönemde Hagi, Hagi diye bağırarak topa vuruyorduk. Çok güzel bir duygu, içim kıpır kıpır, heyecanlıyım. Galatasaray gibi bir kulübe geldiğim için çok mutluyum.”

Gurbetçi bir ailenin çocuğu olan Alpaslan, Belçika’nın Antwerpen şehrinde doğdu. Alt yapı eğitimini burada alan, performansıyla Standard Liege’e kadar yükselen Alpaslan, ardından Kasımpaşa’ya kiralanarak Türkiye kapısını araladı. Sonrasında Eskişehir’de de kiralık olarak görev yapan Alpaslan Öztürk, sözleşmesi bitince Elazığ’ın yolunu tuttu. Asıl çıkışı ise 2018 yılında geldiği Göztepe’de yaşadı. Alpaslan Öztürk bu sezon Süper Lig’de 21 maça çıkarken 3 gol attı. Göztepe kariyerinde 76 maçta 13 golle oynadı. Alpaslan Öztürk, Fatih Terim’in yeni sezon planlamasında önemli bir yere sahip. Fatih hoca, göreve devam etmesi halinde Alpaslan’ı hem sağ bek hem de stoper olarak kullanmayı düşünüyor.