5 aydır oynamayan Nijeryalı yıldızın Galatasaray’daki müthiş başlangıcının sırrı belli oldu. Sarı kırmızılılar 1 ay boyunca durumunu yakından takip etti. 23 yaşındaki futbolcu da programı 1 gün bile aksatmadan her gün en az 2 saat antrenman yaptı. Bu çalışmanın karşılığını da ayağının tozuyla çıktığı 2 maçta fazlasıyla aldı.

G.Saray’da teknik direktör Fatih Terim’in kendisini olan güvenini boşa çıkarmayan Henry Onyekuru ayağının tozu ile çıktığı 2 maçta sarı kırmızılılara tam 6 puan kazandırdı. Onyekuru’nun bu başlangıcında genç futbolcu kadar tecrübeli hocanın da büyük payı olduğu ortaya çıktı. Monaco’da son resmi maçına 13 Eylül 2020 tarihinde çıkan Nijeryalı futbolcuyu hemen sahaya sürmek için G.Saray’ın 1 ay boyunca Onyekuru ile temas halinde olduğu belirtildi. Onyekuru’nun, G.Saray’a gelir gelmez hemen forma giyebilecek düzeye ulaşmak adına yılmadan tek başına çalıştığı ifade edildi. Zor fikstür nedeniyle sürekli Onyekuru ile iletişim halinde olan sarı kırmızılılar oyuncunun son durumu ve çalışma programı ile alakalı bilgi aldı. Onyekuru kendini hazırlarken tam 1 ay boyunca her gün en az 2 saat bireysel çalışmaya imza attı.

Bir gün dahi programını aksatmayan ve fiziksel açığını kapatmaya çalışan yıldız oyuncu bireysel performans antrenörü de tutarak tek başına çalıştı. Ve bu çalışmanın ödülünü de Onyekuru, İstanbul’a gelir gelmez aldı. 5 ay resmi maç oynamasa da açığını kapatan ve Terim’in istediği şekilde takıma katılan Onyekuru çıktığı 2 maçta 3 gol atarken bir de penaltı yaptırdı, takımına 4 gollük katkı sağladı.