FIBA Şampiyonlar Ligi’nde oynadığımız ilk iç saha maçımızı kazanmanın tarihimiz açısından önemli olduğunu dile getiren koç Ömer Uğurata, maçla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“Kulüpteki doktorumuzdan malzemecimize kadar herkese teşekkür etmek istiyorum. Bence bu galibiyette herkesin çok fazla emeği var. Oyunculara da beni yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Bizim için zor bir maçtı, ve bunu biliyorduk. Maçın büyük bir bölümünde takım olarak sahada çok iyi işler yaptığımızı düşünüyorum. Maçın içinde çok fazla iniş çıkış yakaladık. Bu sezon alışık olduğumuz bir şey. Maç içinde buna karşılık verdiğimizi düşünüyorum.”

“17 sayı kadar öne fırladığımız bir maçta daha iyi bir farkla maçı tamamlayabilirdik. Netice olarak 10 sayı farkla kazandık. Bizim için önemli bir galibiyetti; çünkü Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde tarihimizdeki ilk iç saha maçımızı oynadık. Bu maçı kazanmak tarihimiz için de oldukça  önemliydi. Dolayısıyla herkese teşekkür ediyorum. Maç içinde sakatlıkları sebebiyle iyi oyun kurucumuz olan Alex Hamilton ve Barış Ermiş’i kaybettik. Onlara bir an önce sağlıklarına kavuşmaları için iyi dileklerimi yolluyorum. Güzel  bir galibiyetti; ama iki gardımızı kaybettiğimiz için üzgünüz. Bu da bizim için açıkçası üzücü bir durum oldu. Barış Ermiş bugün eşinin dedesini kaybetti ve anneannesinin sağlık sorunlarıyla mücadele ederken sahaya çıktı. Çok talihsiz şekilde sakatlandı. Ona ve ailesine başsağlığı dileklerimi iletiyorum ve bu zorlu şartlarda sahaya çıktığı için teşekkür ediyorum.”

KAYNAK:https://www.galatasaray.org/haber/basketbol/erkek-basketbol/bakken-bears-galibiyetimizin-ardindan-aciklamalar/47501