Galatasaray’ın yeni başkanı Burak Elmas, adaylık sürecinde tüm projelerini anlatmıştı. İşte Burak Elmas’ın projeleri:

Burak Elmas: “Gönlümden geçen ilk isim Fatih Terim. Bizim avantajımız benim ve ekibimizdeki bazı isimlerin yöneticilik yapmış. Gerekli çalışmaları yaptık ve göreve geldikten sonra hocanın da listesini alarak en kısa zamanda çalışmalara başlayacağız.” 

Burak Elmas: “100 günlük bir plan oluşturduk. Harita oluşturduk. 1. günden itibaren düğmeye basacak şekilde hazırız.”

Her detayını ulusal ve uluslararası tecrübeli ekiple “Galatasaray Kemerburgaz Metin Oktay Spor Kompleksi”, Türkiye’nin en kapsamlı spor kompleksi projesi olmaya hazırlanıyor. Burak Elmas liderliğindeki Gayrimenkul Çalışma Grubu, 2020 Eylül ayından günümüze yoğun bir hazırlık süreci geçirdi ve gerek finansman gerekse proje bazında Galatasaray Genel Kurulu’na sunacakları Kemerburgaz Metin Oktay Spor Kompleksi projesini tamamladı. 26 ay içerisinde tamamlanacak olan kampüs, 85.000 metrekarede futbol, voleybol, basketbol branşlarındaki altyapı ve takımlarına hizmet verecek.

Burak Elmas: “Galatasarayımızın çok önemli değerlerinden Tevfik Fikret’in ismini vermeyi arzu ettiğimiz bir spor ve eğlence merkezi çalışması yaptık. 25 kişilik mimar ekibiyle çalıştık. 3 katlı, 15 bin metrekare ticari alana sahip, stadımızla bağlı dev bir merkez olacak.

Burak Elmas: “Dış görünüşü de çok etkili olacak. Çok detaylı çalıştık. Basketbol tarafına da çok etkisi olacak. Erkek basketbolun 32 milyon, kadın basketbolun 11 milyon gibi bir bütçesi var. Bir A.Ş. kurma planımız var. Buradan gelecek ek gelirlerle basketbolumuzun yeniden yenilmez armada olması için uğraşacağız.”
Burak Elmas: “Galatasaray’ın kadına verdiği önem, kadının hayattaki rolüne verdiği önem ve toplumdaki başarısına verdiği önem sebebiyle Galatasaray Kadın Futbol Takımı’mızı kuracağız. Kadın futbol takımımızın sponsoru da hazır.