Metin Tekin, Beşiktaş’ın Galatasaray’ı 2-1 yendiği karşılaşmanın ardından NTV’de değerlendirmelerde bulundu. İşte Metin Tekin’in sözleri.

Son bölüm hariç beklenen bir oyun senaryosuydu. Duran toptan golü bulan bir Beşiktaş vardı. Galatasaray puanla çıkabilirdi ama Beşiktaş oyun ve top hakimiyetiyle bu işi kotardı. Larin zaman zaman yapar bunu. Böyle bir verim alınacağını düşünmemiştim. Gerek soldan, gerek sağdan, 18 içi pozisyonlarıyla golü attı. Bir ön direk, bir arka direk yaptı, golcü kimliğiyle öne çıktı. Beşiktaş’ta N’Koudou ile çabukluğu, Larin ile 18 içini kullanıyorsunuz. Bugün yine çok iyi bir Larin performansı vardı. Galatasaray Avrupa’da grup lideri. O maçlar da bugünkü oyunlarıyla aynı. Fizik kalite, çabuk çıkışlar. Oyunu ele alması gereken oyunlar vardır. Galatasaray, rakibin güçlü olduğunu kabul edip oynadı. Beşiktaş’ın kaliteyi ve beceriyi ortaya koyabildiği bir maç oldu.

Marcao, savunma güvenliği açısından, organizasyon açısından verimli. Oyun kurulumunda da zaman zaman kullanılabiliyor ama hiçbir zaman güçlü bir oyun oynamadı Galatasaray. Öne geçtik, bütün hücumcular çıksın mantığı çok doğru değil. Alex belki 70’lerde çıkabilirdi. Bazen oyuncu maça girer, oyuna giremez. Oyun tempoları da önemlidir. Oradaki oyun ezberi dışında kalabilirsin. Salih ne yaptı, tartışabiliriz.

Galatasaray, oyunu ele alır ve rakibe kabul ettirir. Böyle oynayacaksa orta sahayı çözmesi lazım, sezon başından bu yana orta saha üstünlüğünü koyabilmiş değil.