Beşiktaş, geçtiğimiz sezon kazanılan şampiyonlukta performanslarıyla büyük pay sahibi olan Rosier ve Ghezzal’ın bonservisini almak için girişimlerine sürdürürken, bu iki futbolcuyla Galatasaray’ın talip olması transfer piyasasını kızıştırmıştı.  Ancak Ghezzal için maliyetler iyice yükseldi. Yaşananların ardından Beşiktaş’tan sarı-kırmızılılara Gedson Fernandes hamlesi geldi.

Beşiktaş’ın sırf Galatasaray’ın transferi zora girsin ve fiyat bir miktar daha artsın diye kendi harcama limitinin %35’ini Gedson transferi için Benfica’ya teklif ettiği öğrenildi. Başkan Ahmet Nur Çebi ve ekibinin, 22 yaşındaki futbolcunun bonservisinin yüzde 50’sine karşılık kulübü Benfica’ya 2 milyon Euro’su peşin, 5 milyon Euro’su da taksitlerle ödenmesi koşuluyla 7 milyon Euro önerdi. Başkan Ahmet Nur Çebi ve ekibinin, 22 yaşındaki futbolcunun bonservisinin yüzde 50’sine karşılık kulübü Benfica’ya 2 milyon Euro’su peşin, 5 milyon Euro’su da taksitlerle ödenmesi koşuluyla 7 milyon Euro önerdi.

Gedson Fernandes, geçtiğimiz sezonun ara transfer döneminde geldiği Galatasaray’da 18 maça çıkarken, 1 gol ve 3 asistle skora iki kez katkı yapmıştı.