Galatasaray Şampiyonlar Ligi ön eleme turunda PSV’ye elenip veda etmişti. Özellikle bu maçtan sonra taraftarlarımızdan yoğun eleştiri alan Fatih Terim ve başkanımız Burak Elmas taraftarlarımızdan zaman istemişti.

Biz Galatasaray ailesi olarak her zaman takımımızın yanında olmalıyız. Bu takım bu sene Şampiyonlar Ligi’ne gidememiş olsa bile bu kadar tepkiyi haketmiyor. Galatasaray Spor Kulübü Türkiye’nin en büyük başarılara imza atan spor kulübüdür. Galatasaray’ın müzesinde 2 tane büyük Avrupa kupası bulunmaktadır.

Sarı-kırmızılı takım, Avrupa’da ilk kupasına mevcut teknik direktör Fatih Terim yönetiminde 1999-2000 sezonunda ulaştı. Galatasaray, finalde Arsenal’ı saf dışı bırakarak UEFA Kupası’nı Türkiye’ye getirdi.

Galatasaray 2000 yılında ise UEFA Süper Kupa’yı, teknik direktör Mircea Lucescu idaresinde Real Madrid’i eleyerek kazandı. Galatasaray, UEFA Kupası ve UEFA Süper Kupa’nın dışında Avrupa’da birçok önemli başarıya imza attı. Şampiyon Kulüpler Kupası’nda 1 kez yarı final ve 2 kez de çeyrek final oynayan sarı-kırmızılılar, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde ise 3 kez son 8 takım arasında kendisine yer buldu.

Sevgili Galatasaray taraftarları;

Biz Galatasaray taraflarları olarak medyanın oyununa gelip takımımıza yüklenmeyelim. Galatasaray’ımızın arkasında durup son saniyeye kadar desteğimizi sürdürelim. Avrupa’da son yıllarda başarının gelmemiş olması bizi kötü bir takım yapmaz. Galatasaray Avrupa Fatihi’dir ve bunu geçmişteki büyük başarıları ile de kanıtlamıştır. Biz Cimbom.com ailesi olarak bu sezon yapılacak transferler ile birlikte Galatasaray’ımızın güzel başarılara imza atacağına yürekten inanıyoruz. Galatasaray ailesi olarak da buna yürekten inanmalı desteğimizi sürdürmeliyiz.