Galatasaray’ın başkan adaylarından Burak Elmas, projelerini, geleceğe dönük düşüncelerini ve yapmak istediklerini anlattı.

“Galatasaray Kulübü üyelerine herkes bir seçenek sunuyor. Biz, çok iyi bir hazırlık yaparak Galatasaray’ın problemlerini çözecek bir seçenek sunuyoruz. Genel kurul kimi seçerse, kime teveccüh gösterirse seçildikten sonraki davranış biçimi önemli. Birleştirici, Galatasaray’ın doğrularını ön plana alan, kişiselleştirmeden konuları ele almak önemli. Biz, kutuplaştırmanın hiçbir faydası olmadığını düşünüyoruz. Bu yüzden kimse hakkında negatif bir söylemde bulunmadık. Pozitif konuştuk. Galatasaray’a yakışan bu dili devam ettirmek istiyoruz. Ayrıştırmaya çalışanlara izin vermeyeceğiz. Seçim süreciyle ilgili biraz derinlere inip, camianın büyüklerinin Eşref Hamamcıoğlu ile birleşmesi için yaptığı daveti ve o toplantıdaki konuşmaları öğrenmek istedik. Toplantıya 18.00 gibi davet edildim. Benim bilgim yoktu. O saatte benden rica etti camianın büyükleri… Davete icabet ettim. Bu buluşmayla ilgili maalesef toplantıda bulunan bazı arkadaşların konuşmaları doğru aksettirmediklerini görüyorum. Misafir olduğumuz için içeriğini açıklamak doğru olmaz. Ev sahiplerinin orada neler konuşulduğunu açıklaması gerekir. Bazı konular yanlış aktarıldı. Ev sahipliği yapan ağabeylerimizden hala açıklama bekliyorum” dedi. Bazı adayların geçmişin devamı olduğu, geçmişteki bazı isimlerden destek aldığı yolundaki iddialara da yanıt veren genç yönetici, “Biz kimsenin ya da birilerinin adayı değil, Galatasaray’ın adayıyız. Galatasaray değerlerini korumak ve savunmak için yola çıktık. Olduğumuz pozisyon budur”

Kazanması durumunda gerçekleştireceği projelerden de söz eden Burak Elmas, şöyle devam etti: “Kemerburgaz ile ilgili bütün projelerimizi hazırladık. Finansmanını da hazır. 25-28 ayda biter. Basketbol salonunun da 2.5 yıl sürecek inşaatı… Galatasaray Adası ile ilgili hukuki ve imar durumu ile çok ciddi çalışma gerçekleştirdik. Aksiyon planımız hazır. Ada sorununu 1 sene içinde çözmeyi planlıyoruz. Üyelerimize sosyal tesis olarak açmak hedefimiz.” Kulübün bankalar konsorsiyumu ile yaptığı anlaşmanın detaylarını elde ettiklerini söyleyen Burak Elmas, “Ciddi anlamda çok kritik 2 sene geçireceğiz. Akılcı bir yönetimle çok doğru kararlarla kulübü yönetmek gerekiyor” dedi. Sarı-kırmızılı başkan adayı şöyle devam etti: O yüzden de çok yetkin bir ekip kurduk. Belki bir şirkette bir araya gelebilecek bir ekibi bir araya getirdik. Şöyle bir avantajım var. Ben kulübün yapısını çok iyi biliyorum. Futbolun da içinden geliyorum. Futbol şube sorumluluğu yapmış bir adayım. Diğer şubeleri de iyi biliyorum.”

Futbolda, 1996’dan başlayıp, 2000’e giden yapılanmanın benzerinin yapılması gerektiğine işaret eden Burak Elmas, “Şu anda yetenekli, genç oyuncularımız var. Onlara doğru takviyeler yaparak 1996-2000’deki yapılanmayı yapmamız lazım. Çok kuvvetli bir iskelet kurmamız gerekiyor. Takıma yıldız katkısı verecek oyuncuları takviye edeceğiz. Çok ciddi bir yapılanma gerekiyor. Her sene ilk 11’e 4-5 oyuncu alarak gidemeyiz” yorumunu yaptı. Amatör branşları güçlendireceğini de dile getiren Burak Elmas, “Bu branşlarla ilgili çalışma grupları kurduk. Bunların içinde o branşlardan gelen arkadaşlarımız bulunuyor. Sponsor olacak firmaların yöneticileri de var. Hepsinde Galatasaray’a yakışacak şekilde, hedefi olan ve uzun vadeli hedeflerinin hiçbirinden sapmadan başarıyla ulaşacak şubelerimiz yaratacağız. Şubelerimizi işi bilenlere teslim edeceğiz” ifadesini kullandı. Burak Elmas, 19 Haziran’daki seçimde katılımın yüksek olacağını düşünüyor. Elmas, “Bu Galatasaray tarihinin çok önemli bir seçimi… Galatasaray’ın önümüzdeki 50 sene nasıl bir zihniyete evrileceğini, değerlerini nasıl yaşayacağını ve geleceğinin nasıl bir gelecek olacağına karar verecek Galatasaraylı üyeler… Kime oy verirlerse versinler muhakkak gelip oy kullanmaları çok önemli. Hızlıca oy kullanmanın mümkün olacağı tedbirler alındı” ifadesini kullandı. Seçim ortamı içerisinde, adaylar hakkında bazı iddialar da yer alıyor. Özellikle Burak Elmas’ın maddi durumuyla ilgili bir takım iddialar ortaya atıldı. Elmas’ın sözleri şu şekilde: “Bu seçim yarışının başından beri hiçbir aday veya ekibiyle ilgili herhangi bir söylemde bulunmadım. Benim aile şirketlerim var. Ayrıca yatırımlarım var. Birçok şirkette de hem pazarlama hem de strateji konusunda danışmanlık yapıyorum. Nereden vurmaya çalışıyorlar bilmiyorum! Bu kadar yetkin adam, hayatında bir şey başarmış insan, vasıfsız bir kişinin altında neden toplansın? Terbiyesizlik yapıyorlar. Kimin bankada ne kadar parası var biliyorlar mı? İsim verme cesaretiyle konuşabilseler keşke…”

Burak Elmas cephesinde, teknik direktör konusu çok net… Bugün herhangi bir isim çalışmaya başlasa bile, bu sözleşmeyi tanımayacaklarını, tek adaylarının Fatih Terim olduğunu açık açık konuştu Elmas... Üstelik, Terim’in avukatı Rezan Epözdemir de Elmas’ın yönetim kurulu listesinde… Kimseyi oy getirsin diye değil, Galatasaray’ın problemlerini çözsün diye ekibimize dahil ettiklerini dile getiren Galatasaray başkan adayı, şunları söyledi: “Fatih Hoca’nın Galatasaray ile ilişkisi, devam eden ve sürekli olan bir ilişki. Benim kişisel ilişkim o da ayrı. Bu bir teknik direktör kararı… Herkesin kendi futbol felsefesini, Galatasaray’da futbol stratejisini uygulayacak teknik adamla ilgili görüşü olabilir. Bence herkes bunu paylaşmalı. Şu ana kadar başka bir teknik direktör ismi görmedim. Herkes açıklasın.”