Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdürrahim Albayrak, Twitter Space’de Haluk Yürekli ve Gökhan Dinç’in yaptığı yayına konuk oldu ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Necati Ateş ne yazısı göndermiş? Ben oy kullanacağım demiş, tüzüğe göre oy kullanamıyor; aradım dedim ki oy kullanırsan sahaya antrenör olarak çıkamazsın, çıkmayayım dedi. Durum bundan ibaret. Ay sonuna kadar bu takım çalışacak, bir şey olsa bunun hesabını kim verecek. Selçuk İnan zaten oy kullanamıyor, takımı da Selçuk çalıştıracak. Necati Ateş oy kullansın tabii ki ama tüzük diyor ki kulüp çalışanı oy kullanamaz, ben de bunu Necati’ye ilettim. Bunda ne var ki? Ben vallahi billahi tüzüğü bilmiyorum, kulübün avukatı bana iletti. Ben de art niyet yok. Necati Ateş’e beratını ben vermişim, ben niye böyle bir şey yapayım. Necati’nin oy kullanmasının bana ne zararı olabilir Allah aşkına.  Benim bununla ilgili en ufak bir art niyetim varsa Allah beni çoluğumdan çocuğumdan ayrı koysun. İnşallah seçimi yine biz kazanır da zaten Necati Ateş ile devam edeceğiz, neden böyle bir şey yapayım.”

Fatih hocayla benim aramın kötü olma ihtimali yok, hocayla yıllarımızı beraber geçirmişiz, hocayla bizi kimse  ayıramaz, bizim aramıza kimse giremez. Fatih hocayla bizim dostluğumuz bitmez. Fatih hocayla en son Malatya maçından sonra Florya’da beraberdik uzun uzun transfer listesi üzerine konuştuk. Başkan Mustafa Cengiz’in yaptığı son toplantıda çok üzüldüm, en çok zararı ben gördüm. Başkan adayı olacaktım, olmadım vazgeçtim. Mustafa başkanın bu konulara gireceğini düşünmüyordum, olay başka yerlere gitti. Başkan benimle beraber o toplantıya çıkmak istedi, ben çıkmadım. Yiğit bey beni aradığı zaman bana teklif yaptı Mart ayında, ben de başkanın arkasından iş çevirmem, bu bana yakışmaz dedim. Bu teklifi kabul etmedim. Ben hayatımda kimseyi satmadım.”

Yayının sonunda Abdurrahim Albayrak daha fazla konuşamayacağını belirterek göz yaşları döktüğü anlaşıldı ve yayını kapattı.