UEFA Avrupa Ligi’nde Manchester United’ın yerine Villerreal’in şampiyon olması planları karıştırdı. Villarreal kupayı alınca Galatasaray için kâbus dolu günler başladı. Cim-Bom, Şampiyonlar Ligi’ne 2. ön eleme yerine 3. ön elemeden başlamak istiyordu fakat Villarreal’in Manchester United’ı penaltılarla geçip kupayı almasına üzüldü. Bu sonuç seçim nedeniyle belirsizliğin söz konusu olduğu Galatasaray’da işleri iyice içinden çıkılamaz hale getirdi.

Ekstra bir tur daha oynayacak olan sarı-kırmızılılar, Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalabilmek için 3 tur geçmek zorunda kalacak. Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turuna kalan Galatasaray, 20 Temmuz’da Avrupa arenasındaki ilk maçını oynayacak. Bu da sezonun erken açılması anlamına geliyor. Ne hoca ne iç transfer ne de kadroya katılması planlanan isimlerle ilgili belirsizliğin kısa sürede son bulması beklenmiyor. Üstelik haziran ayında seçimin yapılacağı da garanti değil. İşte böyle bir ortamda Galatasaray mali yönden kendisi için çok önemli olan Devler Ligi maratonuna başlayacak. Galatasaray’da Şampiyonlar Ligi’ne 2. ön eleme turuyla başlanacak olması önemli bir eksiği daha gündeme getirdi. Aslan’da takımın önemli hücumcularından Mustafa Muhammed de yetişemeyecek.2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları için Mısır Milli Takımı’na seçilen 24 yaşındaki forvet, takımının Devler Ligi’ndeki ilk ön eleme maçlarında yer alamayacak. İşte çözüm bekleyen sorunlar:

Fatih Terim’in sözleşmesi 31 Mayıs’ta bitiyor. 3 ön eleme nedeniyle sezon açılışının 10 Haziran’da olması bekleniyor. Sezon başı kampının hangi hoca yönetiminde başlayacağı, kamp programı ve hazırlık maçlarının yine hangi planlama çerçevesinde gerçekleşeceği bilinmiyor.

12 futbolcunun sözleşmesi biterken iç transfer görüşmeleri devam ediyor. Bu sürecin uzaması da yine sıkıntı yaratacak.

Falcao ve Feghouli’den kurtulmak isteyen, Luyindama ve Diagne gibi isimleri de satmayı düşünen sarı-kırmızılıların kısa sürede bunu gerçekleştirmesi kolay görünmüyor.

Galatasaray’da transfer çalışmaları yine sekteye uğrayacak gibi görünüyor. Alpaslan Öztürk ve Aytaç Kara ile söz kesen ancak istediği diğer isimlere henüz imza attıramayan sarı-kırmızılıların seçim belirsizliği yüzünden transferi kısa sürede bitirmesi kolay görünmüyor.