Galatasaray’ın sözleşmesini alıp almama konusunda bir dönem ikilem yaşadığı Mustafa Muhammed, Shakhtar Donetsk’in listesine girmeyi başardı. 

Sezon başında sağlık kontrolünden geçmesine karşın Bordeaux’nun kapısından dönen Muhammed için Ukrayna ekibinin menajerinden, bonservisiyle ilgili bilgi aldığı belirtildi. Tapusu Zamalek’te bulunan Mustafa Muhammed’in oldukça çetrefilli transfer durumu nedeniyle Ukrayna ekibinin kafasının karışsa da ocak ayına kadar Galatasaray Kulübü ile temasa geçmeye hazırlandığı bildirildi. Shakhtar Donetsk’in, Muhammed ile ilgili yaşanacak gelişmelere göre Ocak ayında ya Galatasaray’ın ya da Zamalek’in kapısını çalmak zorunda olduğu hatırlatıldı.

10 milyon euro’ya Ajax’tan alınan Lassina Traore’nın sezona fırtına gibi başlamasına rağmen geçirdiği sakatlık yüzünden sezonu kapatması nedeniyle Shakhtar’ın acilen bir forvet oyuncusuna ihtiyacı var. Shakhtar’ın bir süredir Fenerbahçe’nin Zorya’da kiralık oynayan forvet oyuncusu Allahyar’ı transfer edeceği iddia ediliyordu. Muhammed’in 4 milyon dolarlık satın alma opsiyonunu Aralık ayı sonunda kullanacak olan Sarı-Kırmızılılar, yüksek bir bonservis teklifi gelmesi halinde bunu da değerlendirmeye alacak. Golcü oyuncu için Bordeaux’un da devre arasında Galatasaray’ın kapısını çalması bekleniyor. Bir ara teknik direktör Fatih Terim’in üzerini çizdiği ve bonservisiyle ilgili, “Kaderine kendisi karar verecek” dediği Mustafa Muhammed, hem takım oyununa katkısı hem arzusu hem de çalışkanlığıyla fark yaratmaya başladı. Bir ara teknik direktör Fatih Terim’in üzerini çizdiği ve bonservisiyle ilgili, “Kaderine kendisi karar verecek” dediği Mustafa Muhammed, hem takım oyununa katkısı hem arzusu hem de çalışkanlığıyla fark yaratmaya başladı.