Habertürk Gazetesi yazarlarından Fatih Altaylı, “Albayrak’tan Özbek’e: Yeniden Başkan ol” başlıklı yazısında Galatasaray’daki seçim gündemini değerlendirdi. Fatih Altaylı, Abdurrahim Albayrak’ın eski başkan Dursun Özbek ile görüştüğünü kaydetti. İşte o sözler…

“Galatasaray’da Mustafa Cengiz Efendi tarafından kulübün başına bela edilen ve Mustafa Cengiz’in tek destekçisi mafyamatik taraftar grubunun lideri de Cengiz’e ve Terim’e istifa çağrısı yaptı. Dün o mafya grubunu benim üzerime saldırtan Cengiz, bugün o grubun hedefinde. Bu işler böyledir. Zerre şaşırmadım. Cengiz buradan bir ders çıkarır mı bilmem ama zaten artık çok geç. Galatasaray’ı tribünden yönetmeye çalışmak böyle bir rezillikle sonuçlanır. Keşke tüm başkan adayları çıkıp ortak bir deklarasyonla bu rezil adamlara hadlerini bildirseler ama nerede! Onlar da tribünden destek arayacaklar muhtemelen, gık diyemezler. Onlar da tribünden destek arayacaklar muhtemelen, gık diyemezler.  Peki Galatasaray’a neler oluyor! Herkes çok sorunca yazmak gerekir. Galatasaray’da olan şu: Cengiz dönemi fiilen bitti. Camia ilk seçimi bekliyor. Cengiz hala utanmadan yeniden adayım falan dese de artık bitti. Peki ne olacak!”

“Düne kadar Mustafa Cengiz’in yanında duran Abdürrahim Albayrak geçen hafta eski Başkan Dursun Özbek’e gitti. Başkanım, seçimde aday ol. Senin çevrende toplanalım. İstersen ben de senin yönetiminde yer alayım. Mevcut yönetimden gerekli isimleri de alırız. Seçime beraber girelim. Haziran’da 300 milyon TL ödeme var. Bizden başkası halledemez” önerisi götürdü.

Dursun Özbek ise “Ben girmem. İstersen sen gir. Biz de seni destekleyelim” dedi. “Abdurrahim Albayrak şimdi zemin yokluyor. Yakında kokusu çıkar.”