Transfer döneminin resmen başlamasıyla Galatasaray’da hareketlilik hız kazandı. Sarı-kırmızılı takım hedefteki isimleri belirledi. Buna göre takımdaki 3 yıldızın geleceği belli oldu.

Son haftalarda performans düşüklüğü nedeniyle eleştirilere hedef olan Emre Akbaba ile sıcak gelişme yaşandı. Galatasaray, Emre Akbaba ile nikah tazeliyor. 2.5 sene önce Alanyaspor’dan büyük umutlarla transfer edilen ancak yaşadığı sakatlıklar nedeniyle istenen katkıyı bir türlü sağlayamayan yetenekli futbolcu, Cim-Bom’da kalıyor. Konya’daki yenilgi sonrası eleştirilen isimlerin başında gelen 28 yaşındaki futbolcunun menajeri ile yapılan görüşmelerden olumlu sonuç çıktı. Buna göre 1 milyon 750 bin euro alan Emre, yeni kontratında 1 milyon euro karşılığı olan 9 milyon lirayı kabul etti. Sarı-kırmızılı futbolcu, 3+1 senelik yeni sözleşme ile beraber ücretinde büyük bir indirime gitmiş olacak. Sözleşmesinin yenilenmesiyle beraber kafası karışık olan Emre Akbaba’nın motivasyonun üst düzeye çıkması bekleniyor. Galatasaray’da sezon sonu sözleşmesi biten Muslera ve Ömer Bayram ile de yeni kontrat yapılacak. Böylece iç transfer görüşmelerinde Emre Akbaba’dan sonra Muslera ve Ömer Bayram ile de anlaşma sağlanacak. 

İki futbolcuyla da görüşmelerin önümüzdeki haftadan itibaren başlayacağı ve kısa süre içerisinde sonuçlandırılacağı belirtildi. Sözleşmesi biten diğer futbolcularla ilgili değerlendirmelerin ise sezon sonunda yapılacağı dile getirildi. Sarı-kırmızılı takımda Belhanda, Şener Özbayraklı, Martin Linnes, Saracchi, Ryan Donk, Emre Taşdemir ve Etebo’nun yıl sonunda sözleşmeleri sona eriyor.