Fernando Muslera ve Marcao’nun sözleşmesini yenileyen Galatasaray Yönetimi, 5 futbolcusunun geleceği için 19 Haziran’da yapılacak olan başkanlık seçimini bekliyor.

Geçtiğimiz sezonu Galatasaray’da geçiren ve 22 maçlık ilk 11 opsiyonunu dolduramayan Arda Turan, Fatih Terim görevine devam ederse kesin olarak sarı-kırmızılı kulüpte kalacak. Galatasaray’da kalmasına kesin gözüyle bakılan Emre Akbaba ile her konuda anlaşma sağlayan mevcut sarı-kırmızılı yönetim, Akbaba’nın imzasını 19 Haziran’da gelecek olan yeni yönetime bırakacak. Galatasaray’da Fatih Terim görevine devam ederse Ryan Donk ile 1 yıllık daha sözleşme için masaya oturulacak.

Galatasaray mevcut yönetimi, tıpkı Emre Akbaba sürecinde olduğu gibi Ömer Bayram ile de anlaşmaya vardı ancak Ömer’in sözleşmesi yeni yönetime bırakıldı. Galatasaray ile  sözleşmesi sona eren Emre Taşdemir için son kararı göreve devam ederse Fatih Terim verecek. Emre Taşdemir ile şu ana kadar mevcut Galatasaray Yönetimi’nin yaptığı herhangi bir görüşme bulunmuyor.