Son iki maçında Ankaragücü’ne yenilen ve ardından da Demir Grup Sivassspor ile berabere kalarak ligde büyük bir sarsında yaşayan Cimbom, bunların üstüne Younes Belhanda’nın sözleşmesinin feshedilmesiyle bir artçı deprem daha yaşadı. Ancak yılların deneyimli hocası Fatih Terim bir kez daha ipleri eline aldı ve Galatasaray’ın bu krizden güçlenerek çıkmasını sağladı.

Zeminle ilgili ağır eleştirileri sonrası Belhanda’yı gönderen yönetim ile Terim arasında bir sürtüşme yaşanma ihtimali yüksek görülse de tecrübeli çalıştırıcı, yeni bir krize izin vermedi. Gönderilme kararından haberi olmadığı iddia edilen ve ne diyeceği merakla beklenen Terim, “Konu kapanmıştır, bir kaos, kriz, problem yaratmasına izin vermeyiz. Asıl olan Galatasaray’dır. Ben de olsam, başkası da olsa bu böyledir” dedi. Bu sözler hem taraftar bazında hem de yönetim çevresinde büyük bir rahatlama yaşanmasını sağladı. Ayrıca kazanmaktan başka çareleri olmayan Kayseri maçında da gözünü karartmasıyla bilinen Fatih Terim alınabilecek tüm riskleri almaktan geri kalmadı. Beşiktaş’la aradaki farkın açılmasına izin vermek istemeyen başarılı hoca, formda iki golcüsü Falcao ve Mohamed’i birlikte sahaya sürdü ve uzun süredir tercih etmediği 4-4-2 sistemine döndü. Kanatları da Emre Akbaba ve Emre Kılınç’la oluşturdu. Taylan Antalyalı’yı bile çift yönlü kullandı. Terim’in bu hamleleri hem maçı kazandırdı hem de Cimbom’u yarışta tuttu. 

Belhanda’nın sözleşmesinin yönetim tarafımdan tek taraflı fesih edilmesinden sonra beklenen kriz yerini kenetlenmeye bıraktı. Özellikle Kayseri karşısındaki istekli futbol ve alınan galibiyet herkesi memnun etti. Maç sonrası oyuncularına bir teşekkür konuşması yapan Terim, “Ligde zorlu bir mücadele var. Rakiplerimiz de puan kaybedecek. Geriden gelerek çok şampiyonluklar yaşadık. Kimse stres, panik yapmasın. Kalan 11 maçımızın hepsine final havasında çıkalım. Daha önce geriden gelip şampiyon olduk yine olacağız” diye konuştu.