Galatasaray’ın uzun süre gündeminde olan İrfan Can transferinin perde arkasında yaşananlar;

Galatasaray İrfan Can’ı renklerine bağlamak için özellikle Terim’in isteği üzerine harekete geçti. Göksal Gümüşdağ ile ilk görüşmesini gerçekleştiren Mustafa Cengiz,  gelen fiyat üzerine oyuncuyu takas yolları ile renklerine bağlamak için kolları sıvadı. Takas olayında ise Göksal Gümüşdağ’ın teklifi şu oldu: ”Emre Kılınç + 6 Milyon Euro +sonraki satıştan %20 pay” şeklindeydi. Bu şartları İmparator ile de görüşen Başkan Terim’den şu cevabı aldı: ”Emre Kılınç bizim için çok değerli ve gelecek sezonun yapılanmasında ona çok ihtiyacımız olacak. Eğer takas istiyorlarsa Linnes’i verin.” dediği öğrenildi. Galatasaray’ın bu teklifini reddeden Göksal Gümüşdağ oyuncunun piyasa değerini 13 Milyon Euro’lara kadar çıkardı. Ancak ne olursa olsun İrfan’ın Galatasaray’da oynamak istemesi ve İmparator’un oyuncuyu çok istemesi transferin devamlılığını sağladı.

İrfan transferinin son dönemlerinde Fenerbahçe’nin de İrfan için devreye girmesi transferi daha da zorlaştırdı diye düşünülürken bu süreç içinde Terim başka bir oyuncu için çoktan anlaşma sağlamıştı. ”Gedson Fernandes”

Fatih Terim bu transfer için Benfica’nın Sportif Direktörü Manuel Rui Costa’yı bizzat aradı ve oyuncu hakkında bilgi aldı. Ve bu görüşmeden kısa süre sonra Galatasaray Gedson Fernandes’i açıkladı. Bu transfer sürecinde Terim Galatasaray yetkililerine ”Son dakikaya kadar İrfan transferi gündemde olsun, oyuncu Galatasaray’da oynamayı çok istiyor” haberlerinin devam etmesini istedi. Çünkü Galatasaray aradığı orta sahayı zaten bulmuştu fakat İrfan gelirse orta saha daha da güçlenecekti.

Cimbom.com özel haberidir.