Temsilcimiz Başakşehir, deplasmanda PSG ile karşı karşıya geldiği mücadelede yaşanan ırkçılık skandalının ardından maçı terketti ve sahaya çıkmama kararı aldı.  Maçın 4.  hakemi Hategan, 14. dakikada Başakşehir kulübesindeki antrenör Pierre Webo’yu kırmızı kartla dışarıya gönderdi.

Pierre Webo, 4. hakemin kendisine ırkçı bir ifade kullandığını belirterek uzun süre tepki gösterdi. Ardından yedek kulübesinde bulunan Okan Buruk ve Demba Ba da orta hakeme 4. hakemin kullandığı ifadeyi ileterek, kendisini sahadan çıkarmasını istedi. 

İŞTE O AN YAŞANANLAR

Demba Ba’nın 4. hakeme sözleri: “Kimseye “Bu beyaz adam” demezsin. “Bu adam” dersin. Niye “Bu adam” diyecekken, “Bu siyah adam” diyorsun.” sözleri duyuldu.

Teknik direktör Okan Buruk da 4. hakeme, “Sen ırkçı mısın” sözüyle tepki gösterdi.

PSG’nin yıldız futbolcuları Kylian Mbappe ve Neymar da Başakşehir’in sahadan çekilme kararını destekliyor.

Kylian Mbappé, hakemin ırkçı hareketini protesto etmek için takım arkadaşlarının sahaya çıkmamalarını istiyor.

TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı: “Türk halkı olarak ırkçılık konusunda çok duyarlıyız. Bizim ülkemizde dil, din, ırk ayrımı yapılamaz. Ülke olarak çok hassasız bu konuda. Dolayısıyla hakemler gerekli cezayı alacak. Takipçisi olacağız

PSG’nin stoperi Kimpembe: “Bu adam ciddi miydi? Buraya kadar, içeri giriyoruz!

Maçın 4. hakeminin değişmemesi durumunda sahaya çıkmayacağını belirten Başakşehir’in bu kararına PSG’den de tam destek geldi. Böylelikle maç ertelendi ve yarın akşam maç kaldığı yerden (9 ARALIK) devam edecek.