Fanatik Gazetesi’nin Galatasaray muhabiri Metin Karabaş, Gençlerbirliği maçı öncesinde, “Sabırlı olan kazanacak” başlıklı yazısında sarı kırmızılıları yorumladı. İşte o sözler…

“Galatasaray bugün galip gelip şampiyonluk umutlarını son üç maça taşımak istiyor. Gençlerbirliği de ligde kalmak için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Bu 90 dakika beklenenden çok daha zorlu ve stresli geçecek. Temponun yüksek olmasını beklemiyorum. Sabırlı oynayan ve en az hata yapan tarafın kazanacağı bir maç olacak.

Antalyaspor’u iyi futbolla 1-0 yenen Galatasaray, Konyaspor’u vasat bir oyun sonrası yine 1-0 mağlup etmeyi başardı. Aslında bu iki maç Sarı-Kırmızılılar için sezonun özeti gibiydi. Her maçta farklı bir performans gösteren Galatasaray’ın Gençlerbirliği deplasmanında da nasıl bir performans ortaya koyacağını kestirebilmek çok zor. Artık her maç final olduğu için hiçbir takımın hata yapma kredisi kalmadı. Fatih Terim’in takımı galip gelip şampiyonluk umutlarını son üç maça taşımak isteyecekken, Gençlerbirliği de ligde kalmak için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Bu tablo gösteriyor ki bu doksan dakika beklenenden çok daha zorlu ve stresli geçecek. Açıkçası iki takımın da kaliteli bir futbol ortaya koymasını, temponun yüksek olmasını beklemiyorum. Sabırlı oynayan ve en az hata yapan tarafın kazanacağı bir maç olacak.

Gedson belirleyici olacak

Son haftalarda orta sahada rakiplerine üstünlük kurarak topun kendisinde kalmasını sağlayan Galatasaray’ın, Gençlerbirliği karşısında da aynı mantalite ile sahada olması muhtemel. Performansı her geçen maç yükselen Gedson Fernandes yine aynı futbolu sahaya yansıtırsa, Terim’in takımı ön bölgede oynamayı başarabilir. Fernandes’in yanında oynayacak olan Taylan’ın ise savunma özelliğini daha fazla ön plana çıkarması gerekecektir. Bu ikilinin performansı maçın kaderine direkt etki edecektir. Fatih Terim için asıl önemli tercih ise forvet hattında olacak. Terim’in bu kez Halil ve Mohamed ile aynı anda başlamak yerine iki isimden birini seçmesi gerekecek. Bu seçim de maçın en önemli detaylarından biri olacak.”