Sarı Kırmızılılarda başkan Mustafa Cengiz ve son dönemdeki söylemleri camiada büyük krize yol açtı. Bazı yöneticiler Cengiz ile fikir ayrılığına düşerken Türk Telekom Stadyumu’nda kritik bir görüşme yapıldı. İşte Türk Telekom Stadyumu’nda gerçekleştirilen toplantının tüm ayrıntıları…

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in son dönemdeki söylemleri ile Sarı Kırmızılı camiada büyük bir krize yol açtı. İlk olarak GS TV’de futbolcular için “Futbolcular şeref ve haysiyetlerini hatırlasınlar” cümlesini kuran Cengiz ardından Ryan Donk için “Donk’un seks partilerinden bıktık. Futbolcular doğru dürüst antrenman yapmıyor. Akşam parti, sabah idman… Performanslarını başka yere harcıyorlar. İşin eğlencesindeler” ifadelerini kullanarak büyük tepki almıştı. Yapılan toplantıda bizzat bulunan Galatasaray Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Recevik ile Okan Böke de yaptıkları açıklamayla konuşulanları doğruladılar Recevik ve Böke toplantıda konuşulanları böyle açıkladı. Galatasaray Yönetim Kurulu Üye Mahmut Recevik toplantıda yaşananları şöyle anlattı; ‘Bugünkü toplantıda 7 yönetici, Başkan Mustafa Cengiz’e istifa etmesini önerdik. Salı günü başkanın TV’deki konuşmaları beğenmediğimiz bir tutumdu. Pazartesi günü bir dernekte yaptığı konuşmalar ve bunların gazeteye yansıması da rahatsız ediciydi.‘ Galatasaray’da merakla beklenen “olağanüstü toplantı” pazar günü gerçekleşti, ancak taraflarca herhangi bir açıklama yapılmadı. Üyeler, seçime kadar birlikte hareket etmeleri gerektiği sonucuna vardı. Türk Telekom Stadı’nda pazar günü 15.00’te başlayan toplantıya yöneticiler dışında, Sportif AŞ, disiplin, sicil ve denetleme kurulu üyeleri katıldı. Yaklaşık 35 kişinin yer aldığı toplantıda Başkan Mustafa Cengiz, yaşanan son olaylarla ilgili bilgi verdi, son durumu anlattı.

Geçtiğimiz günlerde Mustafa Cengiz’i istifaya davet eden yöneticilerin de pazar günü Türk Telekom’da yerlerini aldıkları dile getirildi. Birçok konuya değinen Cengiz, konuşmalarında başkan adaylığına hiç girmedi. Galatasaray Başkanı’nın hafta içinde yapacağı bir basın açıklamasıyla bunu duyurması bekleniyor. Başkan Mustafa Cengiz’i istifaya davet ettiklerini sosyal platform üzerinden açık açık anlatan Mahmut Recevik’e ise tepki olduğu dile getirildi. Birkaç kurul üyesinin, Recevik’i istifaya davet ettiği, sarı-kırmızılı yöneticinin de, yaptığı hareketin yanlış olduğunu söylediği belirtildi. O toplantıda yer alan yöneticiler, bazı sözlerinin yanlış anlaşıldığı, başkanın sağlık sorunlarından dolayı duygusal bir ortam oluşmuş olabileceğine vurgu yaptı, “Başkanın kalbi kırılmış olabilir ama, aday olması durumunda bize güvenerek liste yapma” demek istedik” dedi. Kurullardaki diğer üyeler de, seçime çok az bir süre kaldığı için mevcut yönetimin dönemini tamamlaması gerektiğini dile getirdi. Üyeler bunu da, “85. dakikadayız! Maçı tamamlayalım” sözleriyle tarif etti. Ayrıca futbol takımı şampiyonluk yolunda ilerlediği için, olası bir ayrılığın ekibe zarar vereceğine de vurgu yapıldı.