Türkiye Kupası’nda Alanyaspor’a 3-2 yenilerek veda eden Galatasaray’da Marcao maç sonunda bir paylaşımda bulundu. Maçta yaptığı hatalar nedeniyle eleştirilen Marcao, kendisine gelen tepkiler nedeniyle hayal kırıklığını paylaştı. İşte Marcao’nun sözleri;

“Taraftarlara; bugün hepimiz için kolay bir gün değildi. Bu formaya çok saygı duyuyorum ve bugüne kadar Galatasaray’ı ve taraftarını onurlandırmak için sahada ve saha dışında her şeyimi verdim. Tüm bu nedenlerden dolayı maçta yaptırdığım penaltı nedeniyle özür dilemem gerektiğini düşünüyorum. Bu kulüpteki herkes, her zaman en iyisi için elinden geleni yapıyor ve beni tanıyanlar, kendimi çok fazla suçladığımı biliyorlar. Bugün olanlar kesinlikle daha fazla çalışmam için beni motive edecek. Ancak, burada bazı şeyleri de netleştirmemiz gerekiyor. Yaptığım bir hata nedeniyle ailemin tehdit edilmesini ve kırılmasını kabul etmiyorum. Olayları karıştırmayalım. Benim tüm taraftarlara saygı duyduğum gibi, sizden de aileme saygı duymanızı istiyorum”.

Marcao’nun bu paylaşımı sonrasında sarı kırmızılı futbolcuya destek mesajları yağdı. Sarı kırmızılı birçok taraftar, bunu yapanların doğru bir izlenim vermediklerini aktardı. Marcao’nun yaptığı hatalara sinirlenen bazı taraftarlar, sosyal medyadan oyuncunun eşine tepki mesajları atmıştı. Eşi de bunu Instagram’dan paylaştı.