Galatasaray’da transfer hazırlığı! Devre arasında yapılacak transferler için şimdiden kolları sıvayan Sarı-Kırmızılılar, Nef’le imzalanan sponsorluk anlaşması sonrası temaslara hız verdi.

Galatasaraylı yöneticilerin, teknik direktör Fatih Terim’in listesinde ilk sıralarda yer alan Gedson Fernandes ve Muhammmed Elneny konusunda çok önemli adımlar attığı öğrenildi. Her iki oyuncunun da Ocak ayında Sarı- Kırmızılı kulübe gelmeyi kabul etmelerinin dışında, bonservis konusunda da pozitif gelişmeler yaşanıyor. Arsenal’in, sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan ve kadroda düşünülmeyen Elneny’yi, Ocak ayında uygun bir ücret karşılığında bırakmayı kabul ettiği bildirildi. Sarı-Kırmızılılar, 1-2 milyon Euro arasında bir ücretle Mısırlı orta saha oyuncusunu renklerine bağlamaya çalışacak. Geçtiğimiz günlerde de Aslan’ın golcüsü Mostafa Mohamed, Mısır’daki maçın ardından vatandaşı Elneny ile fotoğrafını paylaşarak, göz kırpma işaretini not olarak düşmüştü. Bu gelişme de, Elneny’nin artık Galatasaray’a çok yakın olduğu şeklinde yorumlandı.

Gedson Fernandes konusunda da Benfica’da kulüp başkanlığına Rui Costa’nın gelmesi büyük bir avantaj teşkil ediyor. Genç orta saha oyuncusunun takımında süre alamaması, devre arasında yolların ayrılma ihtimalini güçlendirmiş durumda. Sarı-Kırmızılılar bu transferi kiralama yöntemiyle değil, bonservisle bitirmenin hesaplarını yapıyor. Zorunlu satın alma opsiyonlu kiralama yöntemi de masadaki ihtimallerden biri. Terim’in eski öğrencisi Rui Costa’nın, Gedson Fernandes transferine sıcak yaklaşması, Florya’da heyecan yaratıyor. Fatih hoca, şimdiden Elneny-Gedson ikilisini birlikte kullanmanın kurgusunu oluşturmaya çalışıyor.