Galatasaray’a devre arasında geri dönen ve 7 Nisan’da annesini kaybeden Henry Onyekuru, sarı-kırmızılı takıma geri dönüşünü ve annesinin vefatının ardından duygularını anlattı. İşte Henry Onyekuru’nun sözleri…

Annem küçüklüğümden bu yana beni ayakta tutan kişiydi. Onu kaybedince hissettiklerimi kelimelerle anlatamam. Onun benim için yaptıklarını anlatamam. Sürekli beni cesaretlendirirdi, Senegal’de kariyerimin başında işler çok zorlu giderken bana çok destek oldu. Başkası olsa okula geri dönmemi ve eğitimimi sürdürmemi isterdi ancak o beni sabırla bekledi. Benim üst seviyede oynadığımı gördüğü için mutluyum. Bu noktada onu kaybetmek acı verdi, kesinlikle onu özleyeceğim. Annem, kariyerimi en çok etkileyen kişiydi. Annem artık beni gökyüzünden izliyor, bunun farkındayım. Daha iyi günlerim olacak ve o da beni görecek, buna eminim.”
”Galatasaray benim evim. Nijerya ile Mısır’daki 2019 Afrika Kupası’nda oynamamı, Türkiye’de düzenli oynamama borçluyum. Tekrar Galatasaray forması giyebildiğim için Tanrı’ya şükrediyorum. Galatasaray gibi büyük bir kulüpte oynamak ve bu formayı giymek inanılmaz bir onur. Bana geri dönüş için verdikleri destek, tekrar hocamla, takım arkadaşlarımla olmamı sağlamaları beni çok mutlu etti. Galatasaray’a geldikten sonra Kayserispor’a goller attım, 3 puan almamız gereken önemli bir maçı kazandık. Gerçekten iyi oynadık ve iyi savaştık. Takımıma destek olduğum için çok mutluyum. Önemli olan takımıma katkı sağlamak ve 3 puan almak. Galatasaray’a döndükten sonra ilk golümü attığımda evime döndüğümü hissettim. Taraftarlar bana çok destek oluyor. Onları tekrar mutlu etmek beni sevindirdi, evime golle dönmek sevindirdi. Futbolda bazen 11 başlarsın, bazen başlamamana rağmen gol atarsın. Bazen son 2 dakikada girip 2 gol atarsın. Futbolda yedek kalmak da normaldir.”