Tarihi bir genel kurulun ardından Galatasaray’ın 38. başkanı olan Burak Elmas seçim öncesi verdiği sözleri hayata geçirmek için hemen kolları sıvadı. Elmas ilk olarak Fatih Terim’e imza attıracak. Ardından tecrübeli hocanın raporu doğrultusunda transfer operasyonu için düğmeye basılacak.

Yaklaşık 1 ay sonra oynanacak olan kritik PSV Eindhoven maçına kadar eksiklerini tamamlamak isteyen Sarı-Kırmızılılar ilk olarak acil ihtiyaç olarak bölgelere takviye yapmayı planlıyor. Listenin ilk sırasında Henry Onyekuru, Kaan Ayhan, Alex Moreno ve Halil Akbunar bulunuyor. Burak Elmas yönetimi seçim öncesi Onyekuru konusunda Monaco ile görüşme yapmıştı. Fransız kulübünün opsiyon süresi dolmasına rağmen Sarı-Kırmızılılar’a transferde kolaylık sağlaması bekleniyor. Alex Moreno için de Real Betis kulübüyle hemen temas sağlanacak. Cengiz yönetimi sözleşmesi sona eren Ömer Bayram ve Emre Taşdemir ile yeni sözleşme imzalamış ancak Arda Turan konusunda bir adım atılmamıştı. Fatih Terim’in Florya’ya dönmesinin ardından tecrübeli yıldızın sözleşmesinin 1 yıl daha uzatılması bekleniyor. Arda Turan önümüzdeki sezonun sonunda ise futbol hayatını noktalayacak ve Fatih Terim’in ekibine dahil olacak. Yine sözleşmesi biten bir başka isim olan Emre Akbaba ile nikah tazelenmesine kesin gözüyle bakılıyor. Yıldız futbolcu geçen sezon kritik gollere imzasını atmıştı. 

Alpaslan Öztürk takviyesinin ardından Ryan Donk’un takımda kalması zora girdi. Sözleşmesi biten tecrübeli yıldızla yolların ayrılabileceği belirtiliyor.