Başkan Burak Elmas ve teknik direktör Fatih Terim önderliğinde geçen transfer sezonunda Galatasaray hedefine ulaştı. Fatih Terim’in ısrarla takımda yaş ortalamasının düşmesini genç ve kaliteli futbolcuların transfer edilmesini istemişti.

Toplam 11 oyuncuyu renklerine bağlayan Cim Bom’un yeni transferlerinin yaş ortalaması 23.5 oldu. Ancak yönetime yakın kaynaklar, gençleşme operasyonunun henüz tamamlanmadığını ve devre arasında aynı sistemle devam edeceğini belirtiyor. Plana göre ocak ayında birer 8 numara, sağ bek, stoper ve kaleci alınacak, bu oyuncular hem gençlerden hem de ağırlıklı olarak yerlilerden tercih edilecek.

Ara vermeden devam edecekler

Operasyonun devamı için ayrı bir toplantı ya da raporlama olmayacağı, belirlenen mevcut isimler üzerinden çalışmaların, tıpkı yaz transfer dönemindeki gibi süreceği öğrenildi. Galatasaray Yönetimi’nin, dış transfer kadar iç transfere de önem verdiği, teknik patron Fatih Terim’le birlikte mevcuttaki maliyeti yüksek oyuncularla yavaş yavaş yolların ayrılacağı ve kabuk değişiminin bu şekilde tamamlanacağı ifade ediliyor.

Galatasaray’ın devre arasına kadar transferini bitirmeye çalışacağı ilk isim, Bursaspor’un 21 yaşındaki sağ beki İsmail Çokçalış olacak.