Milliyet Gazetesi muhabiri Nevzat Dindar’in Mustafa Cengiz’in söylediğini iddia ettiği, “Donk’un seks partilerinden bıktık” haberinin ardından hem başkan Cengiz hem de Donk çıkan haberi yalanlayarak bu haberi yazanı “ahlaksız” olarak nitelemişti. Cengiz ve Donk’un açıklamasının ardından Milliyet Gazetesi muhabiri Nevzat Dindar, “seks partisi” haberine bugün bir yenisini daha ekledi ve “partiye katılan” diğer futbolcuların Galatasaraylı Ömer Bayram ve Ryan Babel olduğunu iddia etti.

Başkan Cengiz’in 12 Nisan’da genel kurul üyesi 20 kişiyle yaptığı görüşme sırasında Surinam asıllı Hollandalı futbolcuları Ryan Donk’u hedef göstererek, “Donk’un seks partilerinden bıktık. Futbolcular doğru dürüst antrenman yapmıyor. Akşam parti, sabah idman… Performanslarını başka yere harcıyorlar” sözleri geniş yankı uyandırırken, kamuoyu da “Bu partilere hangi futbolcular katılıyor?” sorusunu sormaya başladı. Herkesin merak ettiği bu sorunun cevabına Milliyet ulaştı. Partilerin müdavimleri arasında Ryan Babel ile Ömer Bayram’ın bulunduğu zaman zaman başka futbolcuların da bu eğlencelere katıldığı ortaya çıktı. Özellikle genç isimlerin de bu gecelerde yer alması yönetimde ciddi rahatsızlık yarattı. Hatırlanacağı gibi geçen sezon Beşiktaş’a kaybedilen derbiden sonra yine Babel, Donk ve Lemina’nın dansözlerle çekilen eğlence görüntüleri olay olmuştu. Taraftarlar ve camia bu üçlüye ciddi tepki koymuştu. Bu arada takımdaki bazı isimlerin performanslarının geldiği günden sonra ciddi düşüşe geçmesinde de yine takımdaki bu disiplinsizliğin ve partilerin etkisi olduğu bildirildi. Yerli ve yabancı isimlerin bu umursamaz tavrı Başkan Mustafa Cengiz’in kulağına giderken, Florya’ya bu futbolcularla ilgili radikal kararların alınması yönünde mesaj iletildi.

Hatta Başkan Cengiz geçtiğimiz günlerde de kamuoyu önünde sert mesajlar vererek, “Futbolcuların haysiyetlerini ve şereflerini hatırlamaları gerek. Türkiye’nin en büyük camiasını temsil ediyorlar. Ölümüne mücadele etmeleri gerekiyor. Futbolcularımız bunu neden yapmıyor? Adamın umurunda değil” ifadelerini kullanmıştı. Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim’in Mustafa Cengiz’in ‘Bir ABD’ye bir Bodrum’a gidiyor’ sözlerine Göztepe maçı sonrasında cevap vereceği öğrenildi. 2. Başkan Abdurrahim Albayrak, başkan yardımcıları; Yusuf Günay ve Kaan Kançal ile yönetici Mahmut Recevik’in bugün kendi aralarında bir toplantı yapacağı ve Mustafa Cengiz’in takımı ve Terim’i hedef alan sözlerini masaya yatıracağı öğrenildi. Başkan Mustafa Cengiz’in son dönemdeki açıklamaları yönetim içerisinde büyük rahatsızlık yarattı. Dün Milliyet’te yer alan haber sonrası sarı-kırmızılı yönetim harekete geçti. Yaşanan tatsız gelişmeler üzerine bugün olağanüstü bir toplantı yapılacağı ve konuyla ilgili radikal bir karar alınabileceği kaydedildi