Milli aradan sonra sakatlık ve koronadan dolayı birçok oyuncusundan mahrum kalan Cimbom’da Rize maçı nasıl bir 11 ile çıkılacağının planları yapılmaya başlandı.

Düzelen Luyindama’yı Donk’un yerine oynatacak olan Terim, geçen hafta verilen şansı iyi kullanamayan Oğulcan Çağlayan’ı bu sefer kadroda düşünmüyor. Tecrübeli oyuncu Oğulcan’ın yerine Kerem, Ömer ya da Sekidika’ya şans verecek.

Galatasaray’da zorlu Rize deplasmanı öncesi sıkıntılar da devam ediyor. Omar ve Babel’in test sonuçları negatife dönse de  idman eksikleri nedeniyle kafileye alınmayacağı belirtildi. Böylece sarı-kırmızılılar Rize’de Arda, Babel, Omar, Belhanda ve Okan Kocuk’tan yararlanamayacak.

Haftalardır takımdan ayrı kalan Falcao’nun durumunun bugün yapılacak son çalışmada test edileceği belirtildi. Kolombiyalı forvetin kendisini iyi hissetmesi halinde kadroda yer alacağı bildirildi. Ancak idman eksiğinin bulunması nedeniyle riske edilmesi beklenmiyor.

Çeşitli problemleri olan Saracchi ve Etebo takımdan ayrı kuvvet çalışmalarına devam ederken iki futbolcunun da Rize’de takımdaki yerlerini alabilecekleri belirtildi.

KAYNAK:https://www.webaslan.com/futbol/fatih-terimden-kadroda-degisiklik-SXHBQ123514SXQ