Kalan 17 haftada Trabzonspor-Fenerbahçe, Beşiktaş-Fenerbahçe, Galatasaray- Trabzonspor ve Galatasaray- Beşiktaş maçlarının skorları da yarışın seyrine direkt etki edecek. Yaşanan bu müthiş heyecanı ve sezon sonunda kimin ipi göğüsleyeceğini Takvim Gazetesi yazarları değerlendirdi. İşte yorumlar…

Oktay Derelioğlu; Şu anda benim sıralamam Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor, Fenerbahçe şeklinde… Beşiktaş çok istikrarlı. Bence en şanslı takım. Galatasaray’da Muslera’nın dönüşü havayı bir anda değiştirdi. Transferler de çok başarılı. Trabzonspor’da Avcı faktörü çok önemli. Takımda sürekli bir yükseliş var. Fenerbahçe’da ise oyun olarak değişim yok, hatta geriye gidiş var. Bu şekilde işleri çok zor olacak.

İlker Yağcıoğlu; Hakikaten bir takımı favori göstermek çok zor. Küçük detaylar ve hatalar şampiyonu belirleyecek. Beşiktaş’ta çok iyi bir hava var. Galatasaray ara transferdeki takviyelerle çok güçlü hale geldi. Fenerbahçe zaten en iyi kadroya sahip. Trabzon da geriden gelip bu üçlünün ensesine yapıştı. Sezon sonunda sonuç ne olur? Açıkçası şu anda buna yanıt vermek bence mümkün değil.

Evren Turhan; Şu anda tüm takımların şampiyonluk için şansı eşit. Zirvedeki 3 takım ve Trabzospor’un son haftaya kadar yarışın içinde olacağını düşünüyorum. Çok maç var, dengeler bozulabilir. Sürpriz yenilgiler gelebilir. Kadro olarak baktığımızda Galatasaray çok güçlendi. Trabzonspor da aynı şekilde. Fenerbahçe’nin kadrosu çok iyi ancak Erol Bulut şu anda bu kadroya yönetemiyor.