Fenerbahçe-Başakşehir arasında cuma günü yaşananların ardından gözler G.Saray’a çevrildi. Daha önce 4.5 milyon Euro’luk teklifini 6 milyon Euro’ya yükselten G.Saray, takas olarak da Ömer Bayram’ı Başakşehir’e önermişti.

Olumlu cevap alamayan sarı-kırmızılı takımın, rakamı yine 6’da tutup, 3 oyuncu teklif edeceği öğrenildi. Galatasaray’a sıcak bakan İrfan Can ise gelişmeleri izliyor. Sarı kırmızılılar bugün 1 teklif daha sunacak Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Fenerbahçe ile yaptıkları görüşme sonrası şu açıklamayı yaptı: “Fenerbahçe teklifini sundu, biz teklifimizi sunduk. Tekrar görüşmek üzere ayrıldık. En yakın zamanda bir daha görüşeceğiz. G.Saray en son teklifinin üzerine yeni bir teklif yapmadı. Galatasaray da Fenerbahçe de İrfan Can’ı çok istiyor.” İrfan Can Kahveci, F.Bahçe kendisini istemeye geldiği saatlerde tesislerden ayrıldı. Sakat olan ve bir ay sahalardan uzak kalacak oyuncunun tesislerde tedavisini yaptırdığı öğrenildi. 25 yaşındaki orta saha, görüşmeyi takip için Başakşehir Stadı’nda bulunan gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.

Fatih Terim ise İrfan’ı çok istediğini belirterek, “Eğer mümkünse İrfan’ı zaten söylemiştim, Visca’yı söylemiştim. İrfan düzgün duruyor. Onun da bize karşı ne hissettiğini hepimiz, herkes biliyor. Nasip, uğraşacağız. Açıkçası hepimiz hangi fedakarlık gerekiyorsa yapmalıyız. Bazen kırılma noktaları vardır. Burada da koca Galatasaray geri çekilmemelidir. Her şey ilişki veya para değildir. Başka şeyler de devreye girmelidir. Galatasaray, karşılıklı istenen bir transferi gerçekleştirebilir inşallah. Hayırlısıysa olsun inşallah. “İrfan hem iyi oyuncu. Hem istediğimiz oyuncu. Beraberce istenen bir durumdayız. İnşallah Galatasaraylı olur. Olursa çok mutlu olurum. Bakalım pazartesine kadar neler olacak.” dedi

Sabah Gazetesi’nin haberine göre; Ali Koç, İrfan Can’ı istediklerini resmen ifade ederek, teklifini Gümüşdağ’a sundu: “10 milyon Euro ve Deniz Türüç’ü verelim.” Bunun üzerine İstanbul ekibi, “Rakamımız 12 milyon Euro” dedi. Fenerbahçe kanadı, 10 milyon Euro + Deniz + 1 milyon Euro da şampiyonluk bonusuyla teklifini yineledi.