Tümer Metin, Galatasaray’ın evinde Karagümrük ile 1-1 berabere kaldığı mücadeleyi TRT Spor ekranlarında yorumladı. İşte Tümer Metin’in sözleri…

”Maçın gidişatındaki oyuncu değişiklikleri de zorunluluktan oldu, hamle şansını elinizden alıyor. Donk atıldıktan sonra Luyindama’yı içeri atıyorsunuz. Mustafa Muhammed tercihi var, Falcao kenarda. Saracchi makası yemiş, Ömer Bayram solda oynuyor. Etebo oynuyor, Taylan’ın eksiğini anlıyorum ama Kerem niye başlamaz? Sonradan oyuna girdikten sonra dinamizmi, tempoyu, isteği, coşkuyu görebiliyoruz. Biraz daha coşkulu, kendini ispat etme derdiyle kendini kanıtlama derdinde. Oyuncular 1 hafta, 10 gün evde istirahat ettiğinde eksik kalıyor ama bu haftalar taşır idman yapmadan da. Tercihlerde sıkıntılar vardı, bireysel performanslarda da sıkıntılar gördük. Zaman zaman eleştiriler yaptık ama Gedson fena işler yapmadı, Babel’i beğendim. Onun dışında Galatasaray’da artı hanesinden oynayabileceğimiz oyuncu sayısı çok az. Coşkusu eksikti Galatasaray’ın. Babel’in golünden sonra bir isyan, iç saha coşkusu, istek görürsün, ‘Geldik’ duygusu görürsün, onda eksiklik vardı. Fiziksel olarak da eksik görüyorum Galatasaray’ı.”

”Ali Palabıyık’ı hiç beğenmedim. Hocanın olmayışı takımı etkiliyor. 0-0 girilen de, mağlup girilen soyunma odası da hocanın oluşu ile olmayışı önemlidir. Geçen hafta 3 yiyorsunuz Hatay’dan. Levent hoca eksikleri, durumu değerlendireceğiz dedi. Bay geçiyorsunuz, kısmen dinlenme, onarma, yenilenme dönemi oluyor ama bu akşamki görüntüsü de kazanacak durumda değildi. İki takımda da eksikleri ve hocaların tercihlerini konuşabiliriz. Karagümrük’te de eksikler aranır, bu takımın bütünlüğü için önemli. Gencecik, Efe diye bir çocuk oynadı, çok beğendim, temiz bir sol ayak, yolu açık olsun. Bu işin genci yaşlısı yok.