Transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray,  Gedson transferi için girişimlerini sürdürüyor. Bu girişimlerden olumsuz yanıt alan  cimbom gözünü alternatif orta saha oyuncularına çevirdi.

Sarı- Kırmızılılar, Mısır’ın Al Ahli takımında forma giyen 23 yaşındaki Malili ön libero Aliou Dieng’i kadrosuna katmak üzere. Teknik direktör Fatih Terim’in ısrarıyla, bu bölgeye yapılacak takviye için sınırları zorlayan Galatasaray Yönetimi, Mısır cephesinden gelmesi beklenen onayla birlikte transferi noktalayacak.

Sarı-Kırmızılılar’ın, genç ön libero için gözden çıkardığı rakam 8 milyon Euro! Hedef, Dieng’i zorunlu satın alma maddesiyle birlikte sezon sonuna kadar kiralamak. Bunun için şimdilik kiralık ücretinin ödenmesi, sezon sonunda da bunun bonservis bedelinden düşülmesi ve kalan paranın da 3 yıl taksitle ödenmesi formülü üzerinde duruluyor.

Oyuncu, Avrupa’yı istiyor

Sarı-Kırmızılılar’ın bu son görüşmeden önce 6.5 milyon Euro teklif ettiği, ancak kulübü Al Ahli’nin bir türlü 10 milyon Euro’dan aşağı inmediği Aliou Dieng ise anlaşmanın bir an önce sağlanmasını bekliyor. Galatasaraylı yetkililerin, genç futbolcuyla maddi detaylar da dahil olmak üzere her konuda anlaşmaya vardığı belirtiliyor.