Transferin bitişine bir gün kala İrfan Can Kahveci transferinde kılıçlar çekildi, Medipol Başakşehir de Galatasaray ve Fenerbahçe’den gelecek final tekliflerini beklemeye başladı.

Fenerbahçe’nin önerdiği 10 milyon euro, Deniz Türüç ve 1 milyon euro şampiyonluk bonusunu cebe koyan turuncu-lacivertliler, Cim-Bom’un önerisini de aldı. Atakaş Hatay ile dün oynanan karşılaşma öncesinde Galatasaray, 6 milyon euro, satıştan yüzde 50 pay ve Emre Akbaba’yı teklif etti. Medipol Başakşehir yöneticileri, karşılaşmanın ardından yeni teknik direktör Aykut Kocaman ile bir görüşme yaptı. Kocaman, Galatasaray ile sözleşmesi 4 ay sonra bitecek olan Akbaba’yı istemedi. Kocaman’ın, Taylan, Emre Kılınç, Linnes ve Şener’li paketin olması durumunda takasın düşünülebileceğini ilettiği öğrenildi. Bunun üzerine Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, dün akşam 21.00’de Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ile görüştü. Gümüşdağ, Aykut Kocaman’ın isimlerini sarı-kırmızılılara iletip, ulaşabilecekleri son rakamı bugün kendilerine iletmelerini istedi. Medipol Başakşehir’in, hem Cim-Bom’dan hem de Fenerbahçe’den final tekliflerini alarak kararını vereceği dile getirildi.

Yönetimler düzeyindeki bu gelişmeler dışında, İrfan Can Kahveci de iki kulüp tarafından da markaj altında tutuluyor. Sarı-kırmızılılar, teknik direktör Fatih Terim ve bazı futbolcularla İrfan’ı etki altına alırken, Kadıköy ekibi ise Sportif Direktör Emre Belözoğlu aracılığıyla etkilemeye çalışıyor.