12-19 Haziran tarihlerinde olağan genel kurulda sarı-kırmızılı kulüp yeni başkanını seçecek. Bu tarihe kadar Galatasaray’ın iç ve dış transferde adımlar atması bekleniyor. Fatih Terim’in raporunu mevcut yönetime ilettiği ifade edildi.

Sarı-kırmızılılarda sezon son bitimiyle birlikte bileti kesilen ilk isim belli oldu. Deneyimli teknik adam, yaptığı hatalarla saç-baş yolduran oyuncu ile yolların ayrılmasını istedi. Büyük umutlarla alınan ve ilk yılında iyi işler çıkaran Luyindama’nın önce yaşadığı ağır sakatlık ve ardından da bu sezon düşüşe geçmesi, üzerinin çizilmesine neden oldu.

Bireysel hatalarıyla ön plana çıkan ve formasını 35 yaşındaki Donk’a kaptıran Luyindama’nın disiplinsizliği de tepki toplamıştı. Belçika ekibi Standart Liege’ten 8 milyon euro maliyetle alınan 27 yaşındaki futbolcunun, yaz döneminde satılması ve kulübe transfer için kaynak yaratılması planlanıyor. Teknik direktör Fatih Terim’in yeni sezon planlamasında olmayan Luyindama için geçtiğimiz dönemlerde bazı İngiliz ve Alman kulüpleri devreye girmişti. Kongolu futbolcuyu geleceğe yatırım olarak gören ve satışından astronomik rakamlar kazanmayı hedefleyen sarı-kırmızılıların oyuncunun geriye gitmesi nedeniyle beklentiyi düşürdüğü öğrenildi. 27 yaşındaki futbolcu için belirlenen bonservisin 8 milyon euro ile sınırlı tutulduğu belirtildi. Bu sezon oynanan 40 maçın ancak 24’ünde şans bulabilen Luyindama, bunların 19’unda ilk 11’de forma giydi. Bunların hiçbirinde gol atamayan Demokratik Kongolu stoper, 1 asistle sezonu tamamladı.