Galatasaray’ın ABD’li oyuncusu DeAndre Yedlin, Türkiye’de geçirdiği günleri, satın aldığı kulübü ve milli takımda üstlendiği liderlik rolünü anlattı. İşte Yedlin’in sözleri…

”Türkiye, gerçekten dünyanın diğer taraflarından tamamen farklı, büyük kültürel değişiklikler olan bir ülke ve bu benim hoşuma gitti. İngiltere’den ayrılmamı da sağlayanlardan biri buydu. Komfor alanımdan çıkmak ve farklı bir kültür görmek istedim. Türkiye biraz beni şaşırttı. Çok iyi oyuncular var. Çok teknik ve çok fiziksel oyuncular var. Premier Lig’den ve başka birçok ligden farkı sadece eleştiri farkı olabilir. Bir hata yaptığında, hemen cezalandırılıyorsun. Bu çok iyi bir şey değil ancak harika bir lig. Şu anda kadar müthiş bir tecrübe yaşadım. Yeni nesil başını eğip işini yapmalı, dışarıdan gelen sesleri dinlememeli. Ben öyle yapmaya çalışıyorum. Eğlenmesine bakmalı. İyi yaptığın şeylere devam etmek önemli.”

”Ben bir lider değilim. Milli Takım’da böyle bir rolüm var ve bu benim için ilginç bir rol. Doğuştan lider yeteneklerim yok. Çok genç oyuncuların yanında bir lider olmam güzel. Bir oyuncu olarak kulüp satın almak, bir kulübün parçası olmak istedim. San Diego Loyal ile bunu başardığım için mutluyum. Loyal ailesinin bir parçasıyım ve gururluyum. ABD Milli Takımı’nda Sergino Dest genç bir jenerasyonun önemli bir parçası, harika bir oyuncu. Teknik açıdan bir hediye gibi. Dünyanın en büyük kulüplerinden birinde oynuyor ve ben onu daha iyi olması için cesaretlendiriyorum. O da beni daha iyi olmam yönünde hareketlendiriyor.”