Galatasaray’da seçim süreci son gaz devam ederken bir yandan da transfer çalışmaları sürüyor. Marcao, Ömer Bayram ve Emre Taşdemir ile sözleşme yenileyen, Kasımpaşa’dan Aytaç Kara ve Göztepe’den Alpaslan Öztürk’ü kadrosuna katan sarı kırmızılı ekip transfer çalışmalarına Türk oyuncular üzerinden devam ediyor.

Yeni sezonda sahada aynı anda en fazla 8 yabancı oynayabilecek olması nedeniyle, Türk futbolculara ağırlık veren Galatasaray’da yeni hedef sakatlığı gerekçe gösterilerek EURO 2020 öncesi Milli Takım kadrosundan çıkarılan Halil Akbunar. Geride kalan sezondaki 40 maçın tamamında forma giyen Göztepe’nin 27 yaşındaki kaptanı Halil, 9 gol 12 asistlik performansıyla göz kamaştırdı. Sol ayaklı olan ve genellikle sağ açıkta görev yapan Halil Akbunar, özellikle Fatih Terim’in transfer listesinde en üst sıralarda yer alıyor.

Halil, Fatih Terim’in yeniden teknik direktörlük koltuğuna oturması halinde Galatasaray’a imza atmaya hazırlanıyor. Kulübüyle 1 yıl daha kontratı bulunan Akbunar için, yeni seçilecek Galatasaray Yönetimi, Göztepe’ye resmi teklifte bulunacak.